Gdzie najlepiej kupić projekt gotowy domu jednorodzinnego?

Ilość biur oferujących katalogi projektów typowych jest długa. Pracownie projektowe rywalizują ze sobą wydłużając listę projektów do setek, a nawet tysięcy. Przeglądanie fizycznych katalogów jest wręcz nie możliwe bez odpowiedniej kategoryzacji. Stąd zdecydowanie lepiej zapoznać się z ofertą przedstawioną na portalach internetowych gdzie często możemy wprowadzić podstawowe cechy budynku jak powierzchnię, ilość kondygnacji czy kształt dachu ograniczając ilość przeglądanych projektów.

Nie mniej jednak należy sobie zadać podstawowe pytanie w jakim kierunku zmierzamy chcąc wybrać projekt domu, który budujemy na długie lata. Biura sprzedaży projektów gotowy kierują swoją ofertę do klienta mniej wymagającego zasypując go dużą ilością możliwości nie zawsze najwyższej jakości. Niestety niezwykle rzadko ilość idzie w parze z jakością. Stąd zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wybór projektu indywidualnego. Tu jednak zderzamy się z ceną opracowania, które może przerosnąć nasze możliwości.

Jeśli zniechęceni jesteśmy przeglądaniem obszernych katalogów, które pomimo dużej ilości projektów nie sprostują oczekiwaniom, a koszt oraz czas poświęcony na zamówienie projektu indywidualnego odstrasza należy wybrać ofertę pośrednią.

Na rynku funkcjonuje niewielka ilość biur, których oferta zawiera dosłownie kilkanaście projektów, jednak lepiej dopracowanych i celujących w klienta świadomego i otwartego na nowoczesne rozwiązania.

Do takich pracowni projektowych należy poznańskie biuro oryginalneprojekty.pl.

W chwili obecnej w ofercie jest 9 projektów domów jednorodzinnych o powierzchni 120m2 do 150m2 (dom dwulokalowy). W przeważającej mierze są to domy przesklepione dachem skośnym, z garażem jedno lub dwustanowiskowym. Architekturę domów charakteryzuję współcześniejsze, świeże podejście, z zastosowaniem ogólno dostępnych materiałów i okładzin ściennych.

Zarówno wewnętrzne układy funkcjonalne, jak i estetyka rozwiązań zewnętrznych jest niezwykle dopracowana. Zaprojektowane są również wnętrza, które przedstawione są w formie wizualizacji.

Zawartość opracowania obejmuje architekturę, konstrukcje i instalacje wewnętrzne. Dodatkowo zamówić można projekt wentylacji mechanicznej oraz kosztorys opracowany dla każdego z domów.