Projekty nowoczesnych domów

Trendy w architekturze mieszkalnej zmieniają się na przestrzeni dekad. Wynika to zarówno z postępu w technologii wznoszenia budynków, nadchodzących i przemijających mód oraz zmieniającego się stylu życia. Nie mały wpływ ma również wzrost kosztów dostawy mediów, wprowadzanie rozwiązań energooszczędnych i idei budownictwa pasywnego. Rozpowszechnienie się tradycyjnego stylu zabudowy było związane ze zniesieniem ograniczeń jakie wprowadziło prawo oraz "minimalistyczne" trendy w budownictwie powojennym. Jednak ta quasi tradycja była często obca wielowiekowej spuściźnie architektonicznej w zakresie kompozycji, układu form i detalu. Obecnie rośnie świadomość inwestorów, których oczekiwania estetyczne wykraczają poza horyzont wyboru projektów domów dokonanych przez sąsiadów. Coraz częściej wybierane są projekty nowoczesnych domów bazujących zarówno na właściwym systemie kształtowaniu formy, doborze odpowiedniego detalu ale także wykorzystaniu współczesnych technologii. Przeważają zatem kubistyczne formy z dachem płaskim lub skośnym jednak bez przewymiarowanych okapów. Sporych rozmiarów przeszklenia wypierają małe okna z licznymi podziałami. Unika się niepotrzebnych, uproszczonych zdobień. Podstawową ideą przy doborze kolorów jest unikanie jaskrawości na rzecz palety barw jasnych i stonizowanych. Szlachetność w projektach nowoczesnych domów jest zwiększana poprzez zastosowanie naturalnych materiałów okładzinowych drewna i kamienia.

Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalnie projekty nowoczesnych domów 

Poza widocznymi z zewnątrz zmianami we współczesnej architekturze budownictwa jednorodzinnego jest wykorzystanie obecnych technologii. Coraz częściej stosowane są układy grzewcze bazujące na pompach ciepła z prowadzeniem czynnika grzewczego w posadzce (ogrzewanie podłogowe), a układy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperatory) wypierają tradycyjną wentylację grawitacyjną. Wzrastają parametry energooszczędności poprzez wykorzystanie materiałów termoizolacyjnych oraz przeszkleń okiennych o wysokich współczynnikach izolacyjności cieplnej.

Wszystkie projekty nowoczesnych domów dostępne w naszej pracowni charakteryzuje współczesna, ponadczasowa forma oraz wykorzystanie technologii uwzględniających parametry ekonomiczne na etapie eksploatacji budynków.