Balkon francuski

Bez kategorii wrz 7, 2022
Balkon francuski

Z czego może być wykonany nowoczesny balkon francuski i jak się go mocuje?

Balkon francuski szklany produkowany jest z grubego hartowanego szkła laminowanego, które jest odporne nie tylko na duże obciążenia, ale i nie tłucze się, jak zwykłe szkło. W przypadku ewentualnego rozbicia szkło pozostaje wciąż w jednej tafli, na której widać jedynie pęknięcia. Różni się tym od zwykłego szkła, które rozbite opada i rozlatuje się na wiele drobnych kawałków. Szkło laminowane swoją zwartość zawdzięcza obecności warstw pomiędzy taflami szkła specjalnej folii. Proces hartowania szkła natomiast powoduje, że staje się ono znacznie twardsze i wytrzymalsze od zwykłego. Z połączenia funkcji hartowania i laminowania powstaje w pełni bezpiecznie szkło używane do produkcji szklanych balustrad.

Mogą być one mocowane na różne sposoby. Jednym z nich jest portfenetr montowany bezpośrednio do elewacji. Jednak o wiele lepszą metodą mocowania balkonu francuskiego jest przykręcenie go bezpośrednio do ramy okiennej. Zapobiega to zbieraniu się na nim spływających z elewacji różnorodnych zanieczyszczeń. Balkon francuski zamocowany do stolarki okiennej może być osadzony w profilu aluminiowym, dostosowanym kolorystyką do całości. W nowoczesnych domach o białych elewacjach stosuje się ostatnio często profile w kolorze antracytu, natomiast w klasycznych mogą być utrzymane w odcieniach drewna, czy innych. Nowoczesne technologie pozwalają na zastosowanie takiej farby proszkowej, która zabezpieczy dodatkowo profil przed korozją na wiele lat.

Balkon francuski szklany – zalety

Balkon francuski szklany posiada szereg zalet, o których wspominano już w poprzednich akapitach, Warto je jednak wypunktować, aby Ci, którzy mają jeszcze wątpliwości, czy warto go zamontować w swoim domu czy firmie, mogli się przekonać jak wiele plusów kryje w sobie to nowoczesne rozwiązanie Oto one:

– transparentne szkło, które pozwala dobrze doświetlić pomieszczenie,

– większy napływ świeżego powietrza podczas wietrzenia,

– możliwość aranżacji na różne sposoby – z poręczą lub bez, dekoracji roślinnością, czy zamontowanym w barierce oświetleniem,

– unowocześnienie wyglądu zewnętrznego budynku, który dzięki większym przeszkleniom sprawia wrażenie wyższego,

– powiększony widok za oknem,

– możliwość doboru kolorów profili, które łatwo dopasuje się do elewacji i stylu budynku,

Jeśli nowoczesny balkon francuski ze szkła zostanie zainstalowany w pokoju, który nie potrzebuje większego doświetlenia, można zdecydować się na szkło mniej transparentne, np. kolorowe, powstające dzięki obecności w laminacie folii w pasującym do elewacji i stolarki okiennej kolorze.

Balkon francuski – doświadczony producent i wykonawca gwarancją jakości i bezpieczeństwa

Decydując się na balkon francuski w swoim domu warto zadbać o to, aby skorzystać z projektu i wykonania doświadczonej i dbającej o wysoki poziom bezpieczeństwa firmy. Jest to niezwykle ważne, aby móc użytkować go przez wiele lat bez obaw, że może go uszkodzić wiatr, czy różne obciążenia wynikające z naporu na jego górną krawędź, czy powstające ze strony ścian ograniczających. Warunkiem powodzenia jest dobry projekt oraz rzetelne wykonanie oraz przetestowanie wytrzymałości pod kątem wymienionych wyżej czynników. Tylko firma z dużym doświadczeniem, specjalizująca się w tego typu rozwiązaniach może to zagwarantować. W tym wypadku nie ma co oszczędzać na kosztach inwestycji, bo w grę wchodzi nie tylko bezpieczeństwo samej konstrukcji, ale i ludzi.

Jak widać, balkon francuski to doskonały sposób na optyczne powiększenie pomieszczenia, które lepiej doświetlone wyda się większe. Może być też atrakcyjnym elementem dekoracyjnym budynku z zewnątrz. Jest dobrym rozwiązaniem tam, gdzie nie ma tradycyjnego balkonu. Ważne jednak, aby przy podejmowaniu decyzji o jego instalacji wybrać doświadczonego wykonawcę, który zadba o każdy szczegół i bezpieczeństwo.

Przez Edytor