Garaż w domu?

Bez kategorii sty 13, 2021
Garaż

Robisz plan swojego przyszłego domu i zastanawiasz się czy garaż umieścić właśnie w nim, czy może zupełnie oddzielnie na drugiej części działki? Obecnie w nowoczesnych domach jednak stosuje się rozwiązanie pierwsze – garaż wbudowany w powierzchnię domu. Jest to naprawdę wygodne rozwiązanie, jednakże musisz się również liczyć z tym, że niestety Twój dom będzie proporcjonalnie mniejszy o powierzchnię zajmowaną przez ten garaż.

Logiczne ale wygodne

Garaż może dodatkowo poza przechowywaniem auta służyć Ci jako przechowalnia, schowek na różne drobne rzeczy, które nie mają swojego konkretnego miejsca w domu. Nie musisz po nie wychodzić na zewnątrz choćby w zimie. Garaż pozwala na to, że wszystko masz pod ręką i w wygodny sposób jesteś w stanie sobie to przetransportować.

Już coraz rzadziej buduje się garaże zupełnie oddzielnie, zajmuje to dodatkowe miejsce na działce, jest powodem dodatkowych wydatków, jeśli chcesz porządny garaż a nie tzw. blaszak, choć i takowy potrzebuje solidnego fundamentu aby się łatwo nie zniszczył. Budując dom zatem warto tą kwestię przemyśleć.

Przez Edytor